Najnowszy na rynku podręcznik omawiający w sposób wyczerpujący zasady badania w kierunku zakażenia HIV oraz poradnictwa okołotestowego

Badanie w kierunku zakażenia HIV nie jest proste ani dla pacjenta, ani też dla pracowników służby zdrowia. Przede wszystkim nie jest to zwykłe tylko i wyłącznie pobranie krwi. Kryje się za nim wiele strachu, obaw, niepokoju, przeszłości. Osoba oczekująca na wynik często zastanawia się co będzie jeśli okaże się, że jest zakażona. Z tego to też powodu narodziło się, dawno temu, bo w latach 80. XX w. w USA, poradnictwo okołotestowe. Ma ono na celu zmniejszenie napięcia towarzyszącego badaniu oraz przejście przez nie możliwie jak najbardziej „bezboleśnie” (zarówno psychicznie, jak i fizycznie).

Podręcznik ten jest obecnie na rynku jedyną pozycją na temat poradnictwa okołotestowego. W sposób wyczerpujący omawia zasady diagnostyki zakażenia HIV, ale również pozwala poznać sposób rozmowy z pacjentem chcącym lub muszącym wykonać badanie.

Praca ta powstała pod redakcją pracowników jednostek mieszczących się przy ul. Podwale 7. Wśród autorów podręcznika znalazło się wiele znanych i cenionych od wielu lat osób m.in. Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz ks. Arkadiusz Nowak.

Więcej informacji na stronie  

http://www.medpharm.pl/produkty/medycyna/606/zakazenie-hiv-poradnictwo-okolotestowe

You may also like...

projekt i wykonanie strony www.liczi.pl