Najczęściej zadawane pytania

Wynik badania anty-HCV jest dodatni. Czy to oznacza, że jestem zakażony wirusem zapalenia wątroby typu C?

Nie, nie jest to jeszcze rozstrzygnięte. Badanie to wykrywa przeciwciała, które są produkowane przez organizm człowieka, który miał kontakt z wirusem. Wynik dodatni może występować u osoby zakażonej HCV oraz u pacjentów, którzy przebyli w przeszłości zakażenie (nawet jeśli wiedzieli o tym i nie mieli żadnych objawów). Ponadto test może reagować z przeciwciałami niespecyficznymi lub wyprodukowanymi przeciwko innym patogenom. W celu stwierdzenia czy rzeczywiście osoba jest zakażona HCV jest konieczne wykonanie innych badań m.in. HCV RNA.
Łukasz Łapiński

Czy w Poradni Chorób zakaźnych mogę zdiagnozować zakażenie borelią i w razie konieczności podjąć leczenie?

Tak. Jesteśmy w stanie przeprowadzić pełną diagnostykę chorób zakaźnych, w tym zakażenia Borrelia burgdorferi. W tym celu należy wykonać odpłatnie test potwierdzenia (Borrelia IgG Western blot) i jeśli wynik będzie dodatni (a osoba wcześniej nie była leczona z powodu boreliozy) otrzyma niezbędną i zgodną z obecnie obowiązującymi standardami antybiotykoterapię.
Łukasz Łapiński

Czy Poradnia zajmuje się leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową?

Tak. Lekarze Poradni od wielu lat zajmują się terapią chorób przenoszonych drogą płciową. W razie konieczności oferujemy również badania, np. testy potwierdzenia w kierunku zakażenia kiłą.
Łukasz Łapiński

You may also like...

projekt i wykonanie strony www.liczi.pl